Kategorie
Uncategorized

Najlepszy wybór

Idealnie dopasowany garnitur to kluczowa część męskiej szafy. Jest ponadczasowym symbolem elegancji podczas różnych uroczystości. Początkowo używany był przez mężczyzn z wysokich klas społecznych. Na dzisiejszą formę garnituru składają się długie lata zmian. Zachodzące zmiany owocowały w coraz krótsze marynarki oraz dłuższe spodnie. Miało to na celu uczynienie z garnituru wszechstronnego ubioru. Mniejsza strojność spowodowała, że garnitur stał się dostępny dla każdego. Cechował się przede wszystkim wytwornymi tkaninami. Garnitur męski stał się uniwersalny podczas dziennych i wieczorowych uroczystości. W sportowym kroju widywany był również podczas polowań. Strój męski nieprzerwanie podlegał uproszczeniom, by w końcu zyskać współczesny wygląd. Do mody wróciły kamizelki, które świetnie tworzą oryginalne trzyczęściowe zestawy.
Obecnie każdy mężczyzna powinien w swojej kolekcji posiadać klasyczny garnitur. Nawet Panowie wykonujący niezobowiązujące, artystyczne zawody zdają sobie sprawę z jego zalet i możliwości, które oferuje. Choć  trendy z wybiegów często nawiązują wręcz do stroju sportowego, należy pamiętać że to garnitur sprawdzi się najlepiej podczas oficjalnych okazji. Bez względu na styl życia, wielu panów z pewnością doceni klasyczne modele z węższymi nogawkami i rękawami. Będą one odpowiednie niezależnie od sylwetki oraz wzrostu. Co więcej, garnitur o odpowiedniej długości nogawek może wizualnie wyszczuplić sylwetkę. Przyjrzyjmy się temu jakich zasad należy przestrzegać, aby wybrać model idealny dla siebie.
Garnitury męskie składają się z marynarki oraz spodni. Marynarka powinna być taliowana i idealnie dopasowana do figury. Składa się z wsuwanych kieszeni, ozdobnej brustaszy oraz szykownych klap. Zapinana może być na dwurzędowe guziki. Cenione są guziki z naturalnych materiałów. Drugim ważnym elementem garnituru są spodnie.  Warto zadbać o ich prawidłową długość i pamiętać, że im węższe nogawki, tym powinny być krótsze. Tył nogawki powinien przebiegać w linii prostej. Panowie mogą wybierać wśród spodni z wysokim stanem. Spodnie powinien zdobić pasek. Eleganckie spodnie garniturowe mają dwie kieszenie. Wyróżnić można przylegające spodnie slim. Kiepskim wyborem są obcisłe modele, które niestety nie prezentują się szykownie.
Niemniej ważna jest koszula. Numerem jeden będzie klasyczna biel. Popularność zyskują oddychające tkaniny typu „non iron”. W stylizacjach biznesowych królują blade szarości. Koszule charakteryzują się różnymi typami kołnierzyków. Dostępne desenie pozwalają na stworzenie odważniejszych stylizacji. Mężczyźni przygotowujący się do letniego spotkania towarzyskiego lub wypadu za miasto z pewnością docenią zalety sportowej koszuli z krótkim rękawem.
    Panów przygotowujących się do zakupu swojego pierwszego garnituru polecamy skorzystanie z asortymentu marki. Jej znakiem firmowym są przede wszystkim wysokogatunkowe garnitury męskie. W asortymencie marki znajdują się również okrycia wierzchnie, dzięki którym każdy gentleman może przygotować wyjątkową stylizację. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją męską oraz uzupełnienia swojej szafy na przykład w klasyczny garnitur.